Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

1. náměstek ministra Drulák přednášel pro Diplomatickou akademii MZV

 

Petr Drulák, 1. náměstek ministra zahraničních věcí, přijal pozvání Diplomatické akademie MZV a promluvil k posluchačům juniorní diplomatické přípravy o prioritách současné zahraniční politiky České republiky.
 

Dne 6. listopadu 2014 na pozvání Diplomatické akademie MZV promluvil 1. náměstek ministra zahraničních věcí, Petr Drulák, k posluchačům juniorní diplomatické přípravy. Hovořilo se především o prioritách současné zahraniční politiky České republiky.

Náměstek Drulák v krátkém úvodu nejprve nastínil rozdílný přístupu k politice vnitřní a vnější a obecná specifika zahraniční politiky. Dále představil roli Ministerstva zahraničních věcí v této politice a zdůraznil především jeho syntetizační úlohu. Nejvíce prostoru pak věnoval představení prioritních dimenzí české zahraniční politiky a určitým posunům, ke kterým došlo za působení této vlády, a to především v oblasti přístupu k evropské integraci. Nakonec zodpověděl doplňující dotazy posluchačů týkající se například priorit ČR v oblasti střední Evropy.

.