Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zahraniční stáže posluchačů Diplomatické akademie MZV ČR, duben-květen 2013

 

Po úspěšném absolvování teoretického bloku na Diplomatické akademii byli posluchači DA vysláni na dvouměsíční stáž. Cílovými zeměmi byly – Argentina, Saudská Arábie, Indonésie, Indie, Jihoafrická republika, Etiopie, Chile, Egypt, Kazachstán a Belgie. Hlavním cílem těchto stáží bylo detailně se seznámit s chodem a činností zastupitelského úřadu v praxi a na vlastní kůži poznat, v čem přesně spočívá práce diplomata

Po úspěšném absolvování teoretického bloku na Diplomatické akademii byli letošní posluchači DA vysláni na dvouměsíční stáž (duben-květen 2013) na některý ze zastupitelských úřadů České republiky po celém světě. Tentokrát byly mezi vybranými zeměmi – Argentina, Saudská Arábie, Indonésie, Indie, Jihoafrická republika, Etiopie, Chile, Egypt, Kazachstán a Belgie. Ač je tento krátkodobý pobyt definován jako stáž, posluchači DA měli unikátní možnost se zapojit do chodu ambasády jako plnohodnotní členové pracovního kolektivu a byl tak jejich pobyt na ambasádě oboustranně velkým přínosem.

Hlavním cílem těchto stáží bylo detailně se seznámit s chodem a činností zastupitelského úřadu v praxi a na vlastní kůži poznat, v čem přesně spočívá práce diplomata. Posluchači měli příležitost vyzkoušet si psaní politických i ekonomických zpráv pro ústředí, vytváření diplomatické korespondence (nóty, dopisy, atp.), práci na konzulárním úseku ambasády (vyřizování víz, konzulární případy), účastnit se jednání s představiteli místních úřadů, navštívit Delegaci EU, zapojit se do příprav kulturních akcí a zahraničních návštěv, podílet se na rozvojové spolupráci a podpoře českých podniků v zahraniční a občas se podívat i na nějakou tu recepci. Bohaté zkušenosti, které se posluchačům během stáží podařilo načerpat, pro ně budou velmi užitečné v jejich budoucí kariéře v diplomatických službách.

Závěrečné čtyři měsíce v rámci Diplomatické akademie strávili posluchači již přidělení na stáž na jednotlivých odborech ministerstva.

.