Ministerstvo zahraničních věcí ČR

      česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Stáž Hovádek
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zpráva z krátkodobé stáže posluchače Diplomatické akademie

 

Posluchač Diplomatické akademie Ondřej Hovádek poslal průběžnou zprávu z krátkodobého vyslání na zastupitelský úřad ČR v Pekingu, kam je od 7. dubna do 22. května vyslán.
 

„V rámci diplomatické přípravy jsem byl vyslán na Velvyslanectví ČR v Pekingu, jehož význam zejména v posledních letech velmi roste. Jedná se o jeden z větších zastupitelských úřadů, kde je možnost seznámit se s celou řadou agend, ale i zajímavých lidí, hostů velvyslanectví a kolegů z jiných ambasád. Hned od prvního dne jsem se zapojil do aktivit Velvyslanectví se svými dočasnými kolegy.

Ať už se jednalo o politickou, ekonomickou nebo kulturní agendu, byl můj příjezd poznamenán (velmi pozitivně) početnou delegací politiků a byznysmenů z ČR, která se v Číně zdržela jeden týden a do jejíchž vrcholných příprav jsem byl zapojen. Tedy výborná možnost získávat praktické zkušenosti s chodem úřadu za plných obrátek. Zastupování ČR na konferencích, koordinační schůzky diplomatů, návštěvy na Delegaci EU nebo zápisy z jednání a doprovod hostů z ČR - vše je nové a čas mi zde utíká bleskovým tempem.

Čína jako taková je velmi zajímavá jak pracovně, tak jako tradiční země s bohatou kulturou a historií. Poznávání místních zvyků a tradic neodmyslitelně patří ke stážím na DA a ani moje stáž není v tomto směru výjimkou. Věřím, že nabyté zkušenosti se budou dát zúročit v budoucnu ať už pracovně na MZV, tak soukromě.

Musím zároveň poděkovat všem zaměstnancům ZÚ Peking za velmi vstřícné přijetí i snahu naplnit můj kalendář zajímavými aktivitami ze všech možných okruhů praxe diplomatů.“

Stáž Hovádek
Stáž Hovádek
Stáž Hovádek
Stáž Hovádek
.