Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

EU hledá právníky - lingvisty

 

EU hledá vysoce kvalifikované právníky-lingvisty ovládající bulharský, český, francouzský, irský, maďarský a polský jazyk. Přijatí úředníci (platová třída AD 7) budou pracovat především v Evropském parlamentu, Radě Evropské unie a Evropské komisi. Přihlášky je možné podávat do 23. února 2021.

Jako právník-lingvista budete v jazyce výběrového řízení revidovat překlady právních textů EU z nejméně dvou dalších jazyků a budete poskytovat poradenství v oblasti tvorby právních předpisů. Vaší hlavní náplní práce bude sledovat celý postup tvorby právních předpisů a vstupovat do něj v úloze poradce, přičemž budete kontrolovat kvalitu tvorby legislativních textů a dodržování formálních pravidel pro jejich podobu. Práce právníka-lingvisty zahrnuje používání běžných počítačových nástrojů a jiné kancelářské techniky a časté kontakty s různými účastníky legislativního procesu.

Abyste se mohli přihlásit do výběrového řízení na tuto pozici, musíte být občanem EU a ovládat alespoň tři úřední jazyky EU: musíte mít výbornou znalost jazyka 1 (jazyk výběrového řízení), důkladnou znalost angličtiny (jazyk 2) a důkladnou znalost jazyka 3 (jednoho z 24 úředních jazyků EU, který musí být jiný než jazyk 1 a jazyk 2).
Musíte mít rovněž vzdělání na úrovni, která odpovídá dokončenému vysokoškolskému studiu v případě výběrového řížení 384/21 českého práva. EPSO předpokládá výběr osmi úspěšných kandidátů pro české právo.

EU jakožto zaměstnavatel nabízí profesionální prostředí s širokou škálou příležitostí ke vzdělávání, prohlubování dovedností a rozvoji kariéry. Multikulturní, mezinárodní a různorodé týmy, z nichž se skládají orgány EU, společně pracují ve prospěch přibližně 450 milionů občanů v EU i mimo ni. Respekt ke kulturní rozmanitosti a prosazování rovných příležitostí přitom patří k základním principům EU.

Podrobné informace o požadované kvalifikaci a kritériích způsobilosti, průběhu výběrového řízení a způsobu podávání přihlášek naleznete na internetových stránkách https://epso.europa.eu/job-opportunities/competition/7690/description_cs

Přihlášky lze podávat od 21. ledna do 23. února 2021 do 12:00 hodin (poledne) bruselského času.

Referenční č.: EPSO/AD/384/21 (pro češtinu).

Diplomatická akademie MZV pořádá pravidelně semináře zaměřené na přijímací testy EPSO, které nabídne i kandidátům tohoto výběrového řízení poté, co validovali svoji přihlášku. 

V případě zájmu věnujte čas a péči sestavení přihlášky a nenechávejte její odeslání na poslední chvíli.

 

přílohy

EPSO AD/384/21 1 MB pdf (Acrobat dokument) 22.1.2021

Informace EPSO AD/384/21 432 kB pdf (Acrobat dokument) 22.1.2021

.