Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zahájení 16. Letní školy evropských studií v Telči

 

Náměstek ministra zahraničních věcí pro řízení evropské sekce Jakub Dürr zahájil dne 14. srpna 2017 další ročník týdenní Letní školy evropských studií (LŠES), pořádané v Telči Diplomatickou akademií MZV ČR společně s Ústavem mezinárodních vztahů. V úvodním projevu se náměstek Dürr věnoval klíčovým problémům, s nimiž je dnes konfrontována Evropská unie, včetně jednání o odchodu Spojeného království z EU.

Zahájení 16. Letní školy evropských studií v Telči

Zahájení 16. Letní školy evropských studií v Telči

 

Již šestnáctého ročníku LŠES se účastní mladí diplomaté z celkem 18 států světa, mj. z blízko- a dálněvýchodního regionu, subsaharské Afriky a Latinské Ameriky, i juniorní úředníci, kteří se evropskou agendou zabývají v různých úřadech české státní správy.

Letošním mottem LŠES je „Responsibility in a Leaderless World: Europe and Diplomacy Today“. Lektoři, mezi nimiž nebudou chybět zahraniční hosté (prof. Iain Begg z London School of Economics, Bijana Scott z Oxfordské univerzity aj.) ani veřejně známé české osobnosti (Tomáš Sedláček, velvyslanci Pavel Fischer a Václav Bartuška), se ve svých vstupech zaměří na ekonomické příčiny a důsledky nejistoty panující dnes v Evropě a ve světě i na to, jak tato nejistota a absence vedení ovlivňují současnou diplomatickou praxi.

.