Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

College d´Europe III
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

College d´Europe připravuje české státní úředníky na negociace v Evropské unii

 

V Černínském paláci proběhla dvoudenní simulace jednání v Evropské unii pro státu správu. Projekt připravila Diplomatická akademie MZV a prestižní College d´Europe, z velké části jej financovala Mezinárodní organizace Frankofonie.

Ve dnech 13. a 14. října 2014 se na MZV uskutečnila simulace vyjednávání v Evropské unii. Patnáctka úředníků české státní správy, kteří se ve své profesní praxi účastní jednání různých formací evropských institucí, měli možnost získat teoretické znalosti vyjednávání a zároveň se zdokonalit v praktických negociačních dovednostech.

Projekt simulace jednání připravila Diplomatická akademie MZV ve spolupráci s prestižní College d´Europe a z velké části jej financovala Mezinárodní organizace Frankofonie (OIF) z Národního programu výuky francouzštiny a ve francouzštině ve státní správě ČR.

Cílem programu OIF je především zvýšení schopností českých úředníků používat francouzštinu během mezinárodních jednání. V letošním roce byly připraveny již tři aktivity – v prvním pololetí se uskutečnila dvoudenní simulace multilaterálních vyjednávání a přednáška k migraci, na konec října se připravuje přednáška zaměřená na ekonomickou diplomacii. Vedle těchto projektů mají státní úředníci možnost navštěvovat kurzy francouzštiny s finanční podporou OIF.

 

.