Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Postřehy z 16. ročníku Evropského diplomatického programu (EDP)

 

V letech 2015-2016 se za české juniorní diplomaty zúčastnil Evropského diplomatického programu absolvent Diplomatické akademie Ing. Ondřej Hovádek, který svoje dojmy z programu zhodnotil těmito slovy:
 

„Vzhledem k tomu, že Evropský diplomatický program jsem absolvoval nedlouho po dokončení Diplomatické akademie MZV ČR, znamenal pro mě především vítanou možnost networkingu s kolegy z MZV ostatních evropských zemí a dále zajímavý náhled na systém fungování zahraniční služby a politiky vybrané země EU, v mém případě Nizozemské království.  

Jako nejpřínosnější hodnotím fakt, že účastníci EDP se okamžitě a přímo zapojí do mezinárodního prostředí a relativně brzy si vytvoří síť mezinárodních kontaktů a diplomatů, se kterými se (alespoň v mém případě) během své další kariéry i nadále setkávají. To platí při práci v ústředí na Ministerstvu zahraničních věcí i během vyslání na zastupitelský úřad. Mnoho „absolventů“ EDP svých kontaktů aktivně využívá při zprostředkování dalších kontaktů v mezinárodním prostředí a získávají tak během své kariéry alespoň malý náskok.

EDP hodnotím kladně i jako zajímavý doplněk studia na Diplomatické akademii MZV ČR, jelikož jeho součástí je řada seminářů s mezinárodními experty na aktuální témata, stejně jako nácvik bilaterálních i multiraterálních vyjednávání v různých formátech.“

 

.