Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Badel 2014
Foto: Pavla Havrlíková
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Historie ekonomické diplomacie a její současnost v podání profesorky l´Université de Paris Laurence Badel

 

Dne 23. října 2014 Diplomatická akademie MZV uspořádala v rámci projektu výuky francouzštiny v mezinárodních vztazích  ve  státní správě  Mezinárodní organizace Frankofonie přednášku profesorky Laurence Badel z l´Université de Paris k historii ekonomické diplomacie.
 

Profesorka Badel se věnovala jak zrodu ekonomické diplomacie na konci 19. století, tak posilování  multilaterálního přístupu k ní během studené války i racionalizaci a adaptaci po roce 2000. Hovořilo se v této souvislosti  například  o roli soukromého sektoru (tzv. diplomatie d´entreprise), decentralizaci ekonomické diplomacie v řadě států světa, o roli rozvojové spolupráci a technické pomoci  nebo vztahu ekonomické a kulturní diplomacie.

Paní Laurence Badel je profesorkou historie ekonomické diplomacie, ředitelkou Centra historie současných mezinárodních vztahů a ředitelkou magisterského programu mezinárodních vztahů na Université Paris 1 – Panthéon –Sorbonne. 

Přednášku finančně podpořila Mezinárodní organizace Frankofonie, a proto proběhla ve francouzštině. Kromě úředníků státní správy se o téma zajímali také zástupci velvyslanectví akreditovaných v České republice.

Laurence Badel

 

Laurence Badel II
.