Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Jordánští diplomaté
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Jordánští diplomaté se zajímali o aktivity Diplomatické akademie

 

Diplomatická akademie se dne 21.10. 2014 prezentovala před jordánskými diplomaty v rámci jejich studijní cesty do České republiky.
 

Dne 21.10. 2014 zástupkyně ředitelky Diplomatické akademie MZV, Ing. Pavla Havrlíková, diskutovala s jordánskými diplomaty o systému diplomatického vzdělávání Ministerstva zahraničních věcí. Představila jim roli Diplomatické akademie, její stávající programy i způsob výběru nových diplomatů.

Jordánští kolegové, kteří  19. – 22. 10. 2014 pobývají na studijní cestě v České republice, se zajímali o zejména o speciální kurz přežití ve Vyškově, spolupráci Diplomatické akademie s univerzitami a soukromým sektorem nebo o vzdělávání českých diplomatů v ekonomických otázkách.

Cílem studijní cesty jordánských diplomatů je seznámení s prioritami zahraniční a bezpečnostní politiky členské země NATO, praktickými aspekty členství v Alianci i vnímáním NATO českou veřejností. Návštěva má rovněž poskytnout příležitost k navázání kontaktů mezi diplomaty s Ústavem mezinárodních vztahů v Praze. Po návštěvě Prahy navazuje cesta do ústředí NATO v Bruselu.

Jordánští diplomaté II

 

Jordánští diplomaté III
.