Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Podepsáno Memorandum o porozumění mezi Diplomatickými akademiemi České republiky a Turecka
Foto: Pavla Havrlíková
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Podepsáno Memorandum o porozumění mezi Diplomatickými akademiemi České republiky a Turecka

 

Ředitelé Diplomatických akademií Ministerstva zahraničních věcí České republiky a Turecka podepsali Memorandum o porozumění mezi oběma institucemi. Na jeho základě dojde k zintenzivnění společných aktivit v oblasti diplomatického vzdělávání.
 

Dne 31. října 2014 podepsali v Černínském paláci ředitelka Diplomatické akademie MZV  ČR , dr. Věra Jeřábková, a profesor Mezut Ozcan, ředitel Diplomatické akademie Turecka, Memorandum o porozumění. Díky právě podepsanému dokumentu bude možná užší spolupráce obou institucí v oblasti diplomatické přípravy. Je především zájem o reciproční výměnu diplomatů obou zemí na krátkodobých vzdělávacích aktivitách druhé strany.  Turečtí diplomaté se například budou moci účastnit tradiční Letní školy evropských studií , kterou   pořádá česká strana každoročně v jihomoravské Telči.  Českým juniorním diplomatům se na   druhé straně otevírá příležitost participovat na měsíčním mezinárodním programu k turecké zahraniční politice.

Ředitelka Diplomatické akademie MZV ČR, velvyslankyně Jeřábková, při slavnostní ceremonii vyzdvihla velmi vysokou úroveň turecké diplomacie a zdůraznila, že tato je do velké míry dána její kvalitní přípravou.

Tureckého hosta v Černínském paláci přijal rovněž vrchní ředitel Sekce personální a organizační, dr. Jan Prokeš.

memorandum Turecko

 

memorandum Turecko

 

.