Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Jednání ZNMSED I. Jančárka s vv Wagnerem
Foto: MZV ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ředitel Diplomatické akademie Peru na návštěvě ČR

 

Při příležitosti 95. výročí diplomatických vztahů mezi Československem a Peru navštívil Prahu ve dnech 2.-3. října 2017 ředitel Diplomatické akademie Peru prof. Allan Wagner Tizón.

Profesor Wagner patří mezi nejvýraznější peruánské politiky a diplomaty. Za svou dosavadní kariéru byl dvakrát ministrem zahraničních věcí a jednou ministrem obrany, působil i jako velvyslanec Peru v USA, Venezuele, Španělsku  a Nizozemsku. Je zakladatelem Peruánského centra mezinárodních studií a nositelem dvou nejvyšších peruánských státních vyznamenání.

V průběhu návštěvy ČR se velvyslanec Wagner setkal mj. s náměstkem ministra Václavem Kolajou, zástupcem náměstka pro řízení sekce mimoevropských zemí, ekonomické a rozvojové spolupráce MZV Ivanem Jančárkem a s ředitelem zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Rudolfem Jindrákem. Pro zaměstnance MZV vedl prof. Wagner přednášku na téma „Vztahy Latinské Ameriky a EU v měnícím se světě.“

Návštěva prof. Wagnera se konala na základě pozvání ředitelky Odboru vzdělávání a Diplomatické akademie MZV ČR Věry Jeřábkové. Spolupráce mezi diplomatickými akademiemi Peru a MZV ČR je založena na memorandu o porozumění z roku 1999, na jehož základě již 5 zaměstnanců MZV ČR absolvovalo studijní program na Diplomatické akademii v Limě. Do budoucna může spolupráce probíhat mj. v oblasti předávání zkušeností při tvorbě vzdělávacích programů obou akademií.

.