Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

ar1
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Podepsáno Memorandum o porozumění mezi Diplomatickými akademie Arménie a MZV ČR

 

Ve čtvrtek 25. dubna 2013 podepsali ředitelé Diplomatické školy Arménie a Diplomatické akademie Ministerstva zahraničních věcí České republiky Memorandum o porozumění. Memorandum umožní užší spolupráci obou zemí při vzdělávání diplomatů.

Jednou z významných aktivit Diplomatické akademie Ministerstva zahraničních věcí České republiky je spolupráce s akademiemi a vzdělávacími institucemi v ostatních státech při vzdělávání diplomatických pracovníků. Se zeměmi mimo Evropskou unii má tato spolupráce formu Memorand o porozumění. Na jejich základě se čeští diplomaté účastní vzdělávacích programů a kurzů v zahraničí a naopak zahraniční diplomaté mají možnost navštěvovat aktivity Diplomatické akademie MZV.

V pořadí již dvacáté memorandum podepsala  ve čtvrtek 25. dubna Věra Jeřábková, ředitelka Diplomatické akademie MZV, a Vahe Gabrielyan, ředitel Diplomatické školy v Arménii. Arménská Diplomatická škola v současné době díky finanční podpoře Evropské unie výrazně rozšiřuje své aktivity a má velký zájem o zkušenosti české partnerské instituce, která vzdělává diplomaty již téměř patnáct let. MZV ČR může Arménii nabídnout know-how při vytváření obsahu studia či spolupráci s renomovanými experty.

Věra Jeřábková při podpisu memoranda vyzdvihla komplexnost vzdělávání českých diplomatů, zaměření na praxi i flexibilitu obsahu, který vždy reaguje na aktuální potřeby české diplomacie i vývoj v mezinárodních vztazích. „ Je pro nás samozřejmostí zařazovat do vyučovacích programů nová témata jako jsou sociální média, kybernetická bezpečnost či extremismus“, poznamenala ředitelka Diplomatické akademie MZV.

.