Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Dipl forum Dobrovnik
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

16. ročník Diplomatického fóra v Dubrovníku za účasti Diplomatické akademie Ministerstva zahraničních věcí České republiky

 

Inovace a měnící se role diplomacie a diplomatického vzdělávání se staly hlavními tématy dalšího ročníku Diplomatického fóra, který se uskutečnil v květnu 2013 v Dubrovníku. Zastoupena byla rovněž i Diplomatická akademie Ministerstva zahraničních věcí České republiky.

Chorvatský Dubrovník ve dnech 23. – 25. května 2013 přivítal již 16. ročník Diplomatického fóra, který v tomto historickém městě  tradičně pořádá Diplomatická akademie Chorvatska. Jeho hlavním tématem se staly inovace a měnící se role diplomacie a diplomatického vzdělávání.

Vysocí státní úředníci, další experti  jak z akademické, tak soukromé sféry i mladí diplomaté měli na fóru možnost diskutovat  například o trendech v současném vzdělávání diplomatů, vlivu sociálních sítí a rychlého rozvoje informačních a komunikačních technologií na roli diplomacie a diplomatickou přípravu nebo spolupráci diplomatických institutů a vysokých škol při přípravě budoucích diplomatů.

Pavla Havrlíková, zástupkyně ředitelky Diplomatické akademie Ministerstva zahraničních věcí České republiky,  se ve svém příspěvku zaměřila především na rostoucí roli ekonomického vzdělávání v aktivitách Diplomatické akademie MZV a posilování významu tzv. soft skills.

.