Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Přípravné kurzy k výběrovým řízením do institucí EU

 

Ministerstvo zahraničních věcí ČR ve spolupráci s francouzskou École Nationale d’Administration (ENA) uspořádá sérii přípravných kurzů v angličtině zaměřených na 1. kolo konkurzů EPSO do institucí EU. Tři celodenní semináře, zaměřené na zájemce z řad veřejné správy, studentů vysokých škol i široké veřejnosti, proběhnou v Praze (8. 4. 2019), Olomouci (9. 4. 2019) a v Brně (11. 4. 2019). 
 

V Praze bude seminář pořádat Diplomatická akademie Ministerstva zahraničních věcí v budově Černínského paláce, na organizaci v Olomouci a v Brně se podílí Úřad vlády ČR prostřednictvím krajských Eurocenter.

Tyto semináře přiblíží uchazečům pravidla výběrových řízení pořádaných Evropským úřadem pro výběr personálu (EPSO) s důrazem na metodologii jejich 1. kola. To probíhá formou „Computer Based Testing“ (CBT) a skládá se z testů verbálního, numerického a abstraktního uvažování, jakož i „situační“ logiky (situational judgement).

Na jednotlivé akce se můžete registrovat pod následujícími odkazy:

Praha

Olomouc

Brno

Během května se bude možné přihlásit na všeobecný konkurz AD5 pro vysokoškolské absolventy bez praxe. Další informace a aktuálně otevřená výběrová řízení na pozice referentů v oblasti výzkumu naleznete na:

http://www.eu-careers.eu/

 

Případné dotazy zasílejte na: vyberkaeu@mzv.cz

 

plakát

plakát

 

 

 

.