Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Jakub Kulhánek

 

Jakub Kulhánek, MA

Jakub Kulhánek

Jakub Kulhánek

Oficiální fotografie ministra Jakuba Kulhánka v tiskové kvalitě (JPG, 5 MB)

Jakub Kulhánek byl jmenován ministrem zahraničních věcí České republiky 21. dubna 2021. V průběhu své dosavadní kariéry se věnoval především oblasti mezinárodních vztahů a bezpečnosti. Před nástupem do čela české diplomacie působil necelé tři roky na Ministerstvu vnitra ČR jako náměstek člena vlády. Působil také jako náměstek na ministerstvu zahraničních věcí a dříve také na ministerstvu obrany. Předtím působil jako poradce místopředsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR nebo ministra zahraničních věcí.

Jakub Kulhánek byl rovněž aktivní v řadě odborných institucích jak v České republice, tak v zahraničí. V roce 2012 působil jako výzkumný pracovník v rámci Parlamentního shromáždění NATO v Bruselu. Kromě Asociace pro mezinárodní otázky v Praze, kde jako výzkumný pracovník v letech 2007 – 2012 vedl Východoevropský program, absolvoval pracovní stáže na Center for European Policy Analysis (CEPA) nebo Euroasian Strategy Project.

Jakub Kulhánek získal magisterský titul na Walsh School of Foreign Service na Georgetownské univerzity ve Washingtonu a Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. Narodil se v roce 1984 v Mělníku. S rodinou žije v Praze.

.