Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zdeněk Mahler poutavě prezentoval život TGM

Kdy: 01.10.2010 , Kde: Česká centra a zastupitelské úřady ČR

Putovní výstava sestavená s využitím sbírek Archivu MZV ČR odhaluje mnohdy zcela neznámé a zajímavé detaily z Masarykova mládí, studentských let i pozdějšího profesorského a prezidentského života.

Výstavu „Ano, Masaryk“ s textem vynikajícího českého spisovatele, scénáristy a publicisty PhDr. Zdeňka Mahlera připravil odbor OKKP ve spolupráci s archivem MZV, archivem Masarykova ústavu a dalšími institucemi.

Jedná se o jednu z doposud nejobsáhlejších výstav o T. G. Masarykovi, která je rozdělena na dvě části. První část je tvořena 20 chronologicky řazenými textovými panely, které tvoří základ výstavy. Druhá část je tvořena 20 vizuálními panely, které slouží k přiblížení dobové atmosféry.

Součástí výstavy je i dokumentární film o T. G. Masarykovi. Jedná se o sestřih klíčových momentů z původního stejnojmenného tříhodinového dokumentu, ve kterém se PhDr. Zdeňku Mahlerovi podařilo poutavým a strhujícím způsobem přiblížit zásadní zlomy Masarykova života i jeho nadčasové poselství a mravní odkaz pro všechny další generace.

Výstava je vyhotovena v šesti jazykových verzích a distribuována na všechny české zastupitelské úřady a česká centra.

galerie

Ano Masaryk

.