Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Sekondmenty v institucích EU

 

Výběrová řízení na pozice Národní sekondovaní experti („Seconded National Experts“ – SNE)

Dne 23. února 2015 schválila vláda České republiky Strategii podpory Čechů v institucích EU a Akční plán, který obsahuje konkrétní úkoly k naplnění Strategie (dále jen „Strategie“ a „Akční plán“). Tento Akční plán ukládá, mimo jiné, vypracovat vodítka pro vysílání, komunikaci a financování sekondovaných národních expertů (seconded national expert, SNE) v rámci institucí EU, a to včetně postupů pro zvýšení informovanosti o vypsaných výběrových řízení na tyto pozice.

Hlavními cíli těchto vodítek je vytvořit systémové řešení pro vysílání SNEs do institucí EU, zejména zlepšit povědomí české státní správy o možnostech vysílání zaměstnanců státní správy na tyto pozice a zlepšit vzájemnou komunikaci mezi SNEs a domácími institucemi.

Dále je cílem zajistit financování tak, aby vyslání SNEs do institucí EU bylo umožněno všem rezortům (s ohledem na Strategií definované priority).Výběrová řízení na pozice SNEs vyhlašuje každá instituce EU sama a ve většině případů informuje stálá zastoupení členských států, která tyto informace předávají do ústředí. V případě EK, jako největšího zaměstnavatele, jsou volné pozice pro SNEs vyhlašovány pravidelně 1x měsíčně, u ostatních institucí EU příležitostně dle potřeb a možností konkrétní instituce.

O finální nominaci kandidátů rozhoduje V-EU na návrh rezortů a MZV/NKM, a to v souladu s prioritami stanovenými ve Strategii.

přílohy

SNE_informace 26 kB docx (Dokument) 8.12.2017

.