Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Sekretariát a polní mise OBSE

 

Informace o databázi národních civilních expertů pro akce OBSE při předcházení konfliktům, zvládání krizí a obnově po konfliktech

Zkušenosti z působení mezinárodních mírových misí v jihovýchodní Evropě a v dalších částech světa ukazují, že nasazení vojenských sil je pouze prvním krokem k řešení krize. Po stabilizaci bezpečnostní situace musí následovat obnova státních struktur, vytvoření základních ústavních institucí, zajištění právního státu a ekonomická rekonstrukce.


Do databáze kandidátů pro vysílání na sekondované i kontraktované pozice v OBSE (databáze TALEO) se můžete zaregistrovat zde.

Sekondovaná místa (v polních misích OBSE, v sekretariátu a dalších institucích OBSE, v programu Junior Professional Officer)

Na tato místa je ze strany OBSE vyžadována podpora země, jejíž je uchazeč občanem. V případě, že máte zájem o některé z míst a splňujete požadavky, můžete vyplnit přihlášku, která se nachází přímo v textu nabídky (Apply online). Současně se můžete ucházet až o 3 místa. Po vyplnění a odeslání je přihláška automaticky doručena do sekretariátu OBSE a současně na Národní kontaktní místo. Protože nominace podléhá na MZV schvalovací proceduře, akceptuje MZV přihlášky přijaté nejpozději 7 dní před termínem uvedeným v nabídce na stránkách OBSE. V případě, že MZV uchazeče nominuje, OBSE ho zařadí do výběrového řízení, které trvá minimálně jeden měsíc. Kandidáti, kteří byli zařazeni do užšího výběru, jsou ze strany OBSE kontaktováni a konkrétní zaměstnavatel (zpravidla příslušná mise OBSE) s nimi provede telefonický pohovor. O výsledku výběrového řízení v rámci OBSE jsou uchazeči informováni cestou NKM.

Na nominaci na sekondované pozice v OBSE není právní nárok.

Upozorňujeme, že nominovaný kandidát v případě, že není držitelem platného Osvědčení fyzické osoby k utajované informaci stupně utajení D,T, PT vydaného NBÚ (bezpečnostní prověrka) může být podroben základnímu bezpečnostnímu screeningu.
V případě, že kandidát disponuje výše uvedeným osvědčením, prosíme o zaslání kopie elektronicky na adresu nkm@mzv.cz současně s podáním přihlášky do výběrového řízení.

.