Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Nabídka stáže na Diplomatické akademii

 

Ministerstvo zahraničních věcí nabízí dvouměsíční stáže na odboru vzdělávání a Diplomatické akademie (DA) v období 2.3.-20.12.2020. Nabídka je určena VŠ studentům se zájmem o zahraniční politiku a mezinárodní vztahy.
 

Diplomatická akademie (DA) představuje vstupní bránu pro práci v české zahraniční službě. DA se stará o vysokou kvalitu diplomatického sboru a připravuje diplomaty na úspěšné působení v zahraničí. Vedle juniorní diplomatické přípravy DA zajišťuje, ve spolupráci s interními a externími lektory a řadou českých i zahraničních partnerských institucí, programy dalšího vzdělávání diplomatických pracovníků Ministerstva zahraničních věcí.

Paralelně budou na odboru působit 2 stážisté/stážistky s následujícími úkoly:

1/ Hlavní náplní stáží je plnění úkolů spojených s organizací vzdělávacích akcí a zkoušek, případně se zpracováváním statistických přehledů.

2/ Součástí stáže zaměřené na EU je příprava na školení do institucí EU, včetně propagačních článků  na webové stránky či sociální media.  

Délka stáže 

Standardně se jedná o 8-10 hodin týdně po dobu 2 měsíců. V roce 2020 jsou vypsány následující termíny stáží: březen – duben, květen – červen, červenec – srpen, září – říjen, listopad – prosinec.

Podmínky stáže 

Nutná je znalost anglického jazyka nejméně na úrovni B2 a uživatelská znalost MS Office a Excelu. Stáží se nezakládá pracovněprávní vztah a nevzniká při ní nárok na plat ani na sociální či zdravotní pojištění. Náklady spojené se stáží (doprava, pobyt, strava apod.) hradí vysílající organizace nebo stážista sám. Vítána je i zkušenost se sociálními sítěmi.

Jak se přihlásit na stáž?

Pokud máte o stáž zájem, vyplňte formulář „Žádost o studijní/expertní stáž“: http://www.mzv.cz/jnp/cz/o_ministerstvu/zamestnani/staze_mzv/index.html) 

Vyplněnou žádost (zatím bez příloh) s preferencí termínu pošlete společně s motivačním dopisem a strukturovaným životopisem v českém jazyce na e-mail da@mzv.cz s předmětem „Stáž na DA“ do 29. února 2020. Z přihlášených uchazečů budou vybráni uchazeči k ústnímu přijímacímu pohovoru na Ministerstvu zahraničních věcí ČR.

Pokud budete vybráni, budete vyzváni, abyste dodali další dokumenty včetně: kopie občanského průkazu/pasu opatřené písemným souhlasem uchazeče s jejím pořízením; výpisu z Rejstříku trestů  - nesmí být starší 3 měsíců, aktuální potvrzení o studiu,prohlášení fyzické osoby o svéprávnosti a souhlasu se zpracováním osobních údajů.

.