Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Černínský palác - Giving Tuesday
Foto: © M. Trnková, MZV ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Nabídka stáže na MZV v oblasti politik Evropské unie

 

MZV ČR vyhlašuje výběrové řízení pro studenty vysokých škol v oborech se vztahem k oblasti politik EU (včetně sektorových), jako jsou např. evropská studia, mezinárodní vztahy, právo, ekonomie a politologie.

Stáž proběhne na Odboru politik Evropské unie (OPEU), který se zabývá především koordinací evropských sektorových politik s cílem prosazovat zájmy ČR na úrovni EU. Odbor OPEU úzce spolupracuje se Sekcí pro evropské záležitosti Úřadu vlády ČR, Stálým zastoupením ČR v Bruselu a ostatními resorty v ČR při přípravě pozic ČR prezentovaných na úrovni EU.

Zaměření stáže:

  • pravidelná příprava monitoringu hlavních událostí ve vztahu k politikám EU;
  • spolupráce při přípravě podkladů, stanovisek a instrukcí k vybraným otázkám EU;
  • asistence při přípravě seminářů, konferencí a stykových akcí, organizovaných odborem OPEU;
  • plnění dalších operativních úkolů v gesci odboru OPEU dle aktuální potřeby.

Délka stáže:

Stáže budou probíhat v období od začátku srpna 2020 do konce února 2021 po dobu maximálně dvou měsíců. V motivačním dopise je nutné uvést disponibilitu v uvedeném období a předpokládanou délku stáže. Jedná se o cca. 20 hodin týdně dle vzájemné dohody a potřeby plnění operativních úkolů.

Podmínky stáže:

Uchazeč musí být občan ČR. Nutná je znalost anglického jazyka nejméně na úrovni B2 a dobrá uživatelská znalost MS Office. Stáží se nezakládá pracovně-právní vztah a nevzniká při ní nárok na plat, ani na sociální a zdravotní pojištění. Náklady spojené se stáží (doprava, pobyt, strava apod.) si stážista hradí sám.

Uchazeč o stáž musí dodat:

Přihlášky do výběrového řízení zasílejte e-mailem na opeu@mzv.cz a v kopii na e-mailovou adresu bohumil_jirkal@mzv.cz nejpozději do 17. 7. 2020.

.