Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Předávací ceremoniál výtěžku z Vánočního charitativního festivalu v hotelu Hilton, konaného v listopadu 2014

 

Výtěžek posledně konaného Mezinárodního vánočního festivalu (listopad 2014), finanční pomoc v celkové výši 2.5 mil Kč, obdrželi zástupci 28 neziskových organizací z rukou členů Asociace partnerů diplomatického sboru (Diplomatic Spouses Association Prague – DSA) během slavnostního ceremoniálu.
 

Velvyslanec Spojených států amerických, J.E. Andrew Shapiro s chotí, paní Tamar Newberger, je přivítali 23. dubna ve své rezidenci spolu s diplomaty z 50 zemí světa a dalšími významnými hosty.

 „Tento předávací ceremoniál je pro naše členy mimořádně důležitý. Představuje vyvrcholení našich dobročinných aktivit a příležitost potkat konkrétní osoby a projekty, kterým naše snaha pomohla. Je to pro nás ohromnou satisfakcí a zároveň i ujištěním, že všechny ty měsíce příprav a tvrdé práce mají smysl“, vysvětlila na úvod paní Odilia de Ranitz z Nizozemí, prezidentka DSA.

Také naše sdružení SRP, jak jsme Vás již informovali, přispělo svojí účastí na Vánočním charitativním festivalu. S DSA spolupracujeme celoročně a naše členka, p. Eva Jestřábová se zúčastnila tohoto slavnostního předávacího ceremoniálu. Napsala o tom:

„Dne 23. dubna dopoledne proběhlo v krásných prostorách americké rezidence předání finančních darů 28 českým neziskovým organizacím. Rozděleno bylo takřka 2,5 milionu korun.  Byly podpořeny především projekty hospicové a terapeutické péče, centra pro mladé
i seniory, chráněné bydlení pro týrané ženy aj..

Předávání začalo koncertem pěveckého sboru International Ladies Choir Viva Voce. Ceremoniál byl moderován předsedkyní DSA (Diplomatic Spouses Association) paní Odilia de Ranitz. V úvodu pronesl krátký projev J.E. pan A. Shapiro a pan Hynek Kmoníček, ředitel zahraničního odboru Hradu. Oba vysoce ocenili úlohu žen velvyslanců a význam jejich práci v oblasti charity. Slavnostní ceremoniál byl zakončen krásným občerstvením. Vzhledem k pěknému počasí jsme měli možnost obdivovat i nádherně upravenou zahradu rezidence. Atmosféra akce byla příjemně neformální, měli jsme možnost se vzájemně poznat, promluvit si o problémech, vyměnit si vizitky. Manželka amerického velvyslance paní Tamar Newberger byla opravdu nesmírně milou a pozornou hostitelkou.

Pro mne celá akce byla velice poučná. Netušila jsem, jaké množství lidí se nesmírně obětavě věnuje pomoci těžce nemocným a těm méně šťastným, a naopak jak moc lidí naši pomoc skutečně potřebuje. Několikrát jsem i zaslechla, že stát by měl více finančně pomáhat. Po dlouhém uvažování jsem došla k názoru, že si musíme umět pomoci především navzájem. Vzájemná lidská solidarita není ničím nahraditelná. Pomoc státu má totiž dost často rysy hodně neosobní.“

 

Organizace, které uspěly se svým projektem a získaly pro něj podporu:

ACORUS Občanské sdružení

Anima - terapie

Centrum integrace dětí a mládeže

Cesta domů

Český Červený kříž

DEJME DĚTEM ŠANCI o.p.s.

Dětský domov Sedloňov

Dětský mozek

Domácí hospic Vysočina

Down sindrom CZ

InBáze, o.s.

Integrační centrum Zahrada

Letní dům, z. ú.

Letohrádek Vendula

Maltézská pomoc

Mathilda

Nadace Archa Chantal

Nadační fond Slunce pro všechny

NGO SLEPÍŠI

Pestrá společnost, o.p.s.

Pink Crocodile school

Projekt Šance, o. s.

Sdružení rodičů a přátell Střediska DAR

Společnost DUHA, z.ú.

Centrum pro dětský sluch Tamtam, o.p.s.

Nadační fond pro předčasně narozené děti a jejich rodiny

Pražská organizace vozíčkářů

Tyfloservis

 

.