Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Předvýjezdové školení pro doprovázející partnery

 

Personální odbor MZV(PERS) se na návrh Sdružení rodinných příslušníků zaměstnanců MZV (SRP) rozhodl obnovit pořádání předvýjezdového školení pro doprovázející partnery. Bude se konat poprvé již tento rok, 26. května 2015 od 14.30 hodin v Zrcadlovém salónku MZV.
 

Školení je určeno pro partnery zaměstnanců MZV, kteří vyjíždějí na zahraniční post v tomto roce.

Obsahem odpoledního školení budou základní informace týkající se možnosti zaměstnání partnerů, informace o školní docházce dětí, zdravotním pojištění, potřebných zdravotních prohlídkách, bezpečnosti, důchodovém pojištění, možnostech bydlení , o pravidlech pro stěhování, informace o diplomatickém protokolu, o možnosti členství ve Sdružení rodinných příslušníků, atd. atd., zkrátka vše, co je potřebné vědět před odjezdem.

Pozváni byli zástupci příslušných odborů MZV – PERS, PAM, Diplomatický protokol, Odbor služeb, Odbor správy majetku, Bezpečnostní odbor a zástupce SRP. Měli by účastníky krátce seznámit se vším, co je potřeba zařídit před odjezdem, na co mají nárok ze strany MZV a naopak – co od nich MZV očekává, a hlavně pak zodpovědět konkrétní dotazy.

Pozvánku všem vyjíždějícím partnerům rozesílá PERS.

.