Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Vánoční charitativní festival DSA 2016 v Hiltonu

 

se koná v neděli 27. 11.
I my, Sdružení rodinných příslušníků zaměstnanců MZV, se účastníme a jako každoročně budeme reprezentovat Českou republiku a její tradiční výrobce a výrobky.
Zveme Vás:

Pod Hradbami 15, 160 00 Praha 6, Czech Republic www.dsaprague.org


Mikulášská nadílka a vánoční dárky z celého světa.

Adventní trh, který si nesmíte nechat ujít.


První adventní neděli se na jediný den otevře trh, na kterém pořídíte Mikulášskou nadílku nebo vánoční dárky z více než 50 zemí. Prodejní festival, který každoročně vezme návštěvníky na pomyslnou cestu kolem světa, je pastvou pro oči, přehlídkou barevných krojů, chutí, vůní, umění, hudby a tanců. Zároveň je nefalšovaným orientálním tržištěm, kde však nákupem vybraných lahůdek či neobvyklých dárků podporujete českou charitu.


Mezinárodní vánoční festival proběhne v neděli 27. 11. 2016 v Konferenčním sále hotelu Hilton, Pobřežní 1, Praha 8, 10.00 – 16.00 hod.


Festival doplňuje on-line „Diplomatická aukce“, která začíná v pondělí 14. listopadu na www.aukro.cz .
Vstupenky stojí v předprodeji na www.ticketstream.cz 100,- Kč, v den konání festivalu 150,- Kč. Děti do 12ti let mají vstup zdarma. Pro děti je připraven dětský koutek. Celá cena vstupného a výtěžek z prodeje budou rozděleny českým charitám.


„Diplomacie je prostředkem k dorozumění mezi lidmi. Velvyslanci o to usilují na oficiální úrovni, zatím co my, jejich manželky a manželé, se snažíme oslovit obyčejné lidi. A není lepší způsob jak se spřátelit, než skrze kulturu, zvyky, jídlo a především dobrou zábavu. Náš festival má skvělou atmosféru. Díky množství neobvyklých věcí na jednotlivých stáncích se tak často zapovídají a seznámí lidé z různých koutů světa,“ vysvětluje přednosti festivalu prezidentka Asociace, paní Barbara Blaznik Marc.
Festival, pořádaný členy diplomatické komunity, se v průběhu let stal jednou z nejprestižnějších událostí vánočních svátků. Každoročně přiláká tisíce návštěvníků. Tradičně jej zahajuje První dáma České republiky.
"V České republice chápeme Vánoce jako svátky pokoje a dobré vůle. Diplomatický vánoční festival je oslavou lidí, jež jsou přes rozdíly v kulturách, jazycích a vyznáních spojeni svou velkorysostí a dobrou vůlí pomoci ostatním. I letos mi bude potěšením tento festival zahájit a přivítat na něm veřejnost, " uvedla paní Ivana Zemanová, patronka festivalu.
„Chceme, aby návštěva našeho festivalu byla zážitkem pro všechny smysly,“ uvádí paní Maria Alvarez-Cascos ze Španělska, koordinátorka kulturního programu. „V průběhu dne vystoupí pěvecké a taneční skupiny, bude se malovat henou či na hedvábí. U stánků v národních krojích prodávají samotní diplomaté.“
Prostředky získané ze vstupného, z prodeje na stáncích, z Aukro aukcí nebo darů sponzorů jsou prostřednictvím grantové výzvy přerozděleny mezi české charitativní organizace. Od roku 2000 rozdělila DSA více než 64 milionů korun, čímž se řadí k předním mecenášům v zemi.
„Portfolio naší pomoci je velmi široké: od nemocnic po hospice, od dětských či azylových domovů po denní stacionáře, terapeutická centra i výcvik slepeckých psů. Jediným kritériem je, že pomoc zůstává v České republice,“ vysvětluje paní Tamar Agiashvili, koordinátorka charitativní pomoci. „Uzávěrka žádostí je 15. ledna 2017, veškeré informace jsou k dispozici na našich stránkách“ dodává paní Agiashvili.


Podrobný přehled svých dobročinných aktivit nabízí asociace na webových stránkách: http://www.dsaprague.org a na Facebooku: www.fb.com/dsaprague.
Kontakt pro média:
Lenka K. Nováková, T: 602 193 494, email: press@dsaprague.org, (česky, anglicky)

.