Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Vánoční charitativní festival - Hilton 2015

 

I letos se náš spolek SRP účastní a bude reprezentovat Českou republiku, pozvánka:


Vánoční nákupy v jednom dni

Dárky z celého světa a k tomu spousta zábavy

Nenechte si ujít Mezinárodní vánoční festival Asociace partnerů diplomatického sboru, který již tradičně zahajuje vánoční sezonu v Praze. Charitativní festival, který každoročně vezme návštěvníky na pomyslnou cestu kolem světa, je pastvou pro oči, přehlídkou barevných krojů, chutí, vůní, umění, hudby a tanců. Zároveň je to možnost, jak nákupem vybraných lahůdek či zajímavých vánočních dárků podpořit dobrou věc.

Mezinárodní vánoční festival proběhne v neděli 29. 11. 2015 v Konferenčním sále hotelu Hilton,
Pobřežní 1, Praha 8, 10.00 – 16.00 hod.

Festival doplňuje on-line „Diplomatická aukce“, která začíná
v pátek 13. listopadu na www.aukro.cz .

Vstupenky stojí v předprodeji na www.ticketstream.cz 100,-, v den konání festivalu 150,- Kč.
 Děti do 12ti let mají vstup zdarma. Pro děti je připraven dětský koutek.
Výtěžek ze vstupného a z prodeje je rozdělen českým charitám.

 „Náš festival je určený široké veřejnosti. Návštěvníci mohou nakoupit zboží z více, než 40 zemí světa. Prodejci v tradičních oděvech a krojích jsou samotní diplomaté,“ vysvětluje koncept festivalu prezidentka Asociace, paní Pham Ngoc Tram z Vietnamu. 

Nefalšovanou atmosféru orientálního tržiště doplní bohatý kulturní program. „Chceme, aby návštěva našeho festivalu byla zážitkem pro všechny smysly,“ uvádí paní Nouneh Zastoukhova z Arménie, koordinátorka kulturního programu. „V průběhu dne vystoupí pěvecké a taneční skupiny, bude se malovat henou či na hedvábí. Děti si užijí zábavu v dětském koutku.“

Festival, pořádaný členy diplomatické komunity, se v průběhu let stal jednou z nejprestižnějších a nejvyhledávanějších událostí vánočních svátků. Každoročně přiláká tisíce návštěvníků. Tradičně jej zahajuje První dáma České republiky.

Prostředky získané prodejem na stáncích během festivalu, ze vstupného, Aukro aukcí nebo darů sponzorů jsou pak posléze prostřednictvím grantové výzvy přerozděleny mezi české charitativní organizace. Asociace pracuje na dobrovolnické bázi a klade veliký důraz na dobročinnost. 
Od roku 2000 rozdělila DSA více než 61 milionu korun, čímž se řadí k předním mecenášům v zemi.

„Rádi bychom v budoucnu přilákali více společensky odpovědných soukromých i korporátních dárců, kteří by nám svěřili své prostředky. Naše sdružení, na rozdíl od podobných organizací, věnuje totiž celých 100%  získaných prostředků na dobročinné účely v České republice. Vlastní provozní náklady hradíme z členských příspěvků“, vysvětluje paní Ilda Poda z Albanie, koordinátorka charitativní pomoci.

Podrobný přehled svých dobročinných aktivit nabízí asociace na webových stránkách: http://www.dsaprague.org a nově na  Facebooku: www.fb.com/dsaprague.  

 

Kontakt pro média:

Lenka K. Nováková, T: 602 193 494, email: press@dsaprague.org, (česky, anglicky)

Kontakt pro dárce:

Dárci se mohou obrátit na kteroukoliv ambasádu, se kterou se cítí spřízněni, případně rovnou na koordinátorku charitativní pomoci, pani Ildu Poda: email: charity@dsaprague.org.
 

 

přílohy

Plakát 183 kB pdf (Acrobat dokument) 4.11.2015

.