Ministerstvo zahraničních věcí ČR

      česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg přijal americkou kongresovou delegaci vedenou Ellen Tauscher

Kdy:

Na několikahodinovou návštěvu Prahy přiletěla členka Sněmovny reprezentantů amerického Kongresu Ellen Tauscher v doprovodu republikánského kongresmana Douga Lamborna.

Ellen TauscherBěhem návštěvy jednala postupně s ministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem, jeho 1. náměstkem Tomášem Pojarem a místopředsedou vlády pro evropské záležitosti Alexandrem Vondrou.

Ellen Tauscher zdůraznila připravenost nastupující americké administrativy pokračovat ve spolupráci s Českou republikou v oblasti protiraketové obrany v souladu s rozpočtovým rámcem přijatým americkým Kongresem. Zopakovala požadavek amerických demokratů na pokračování v „natoizaci“ systémů protiraketové obrany a na dodatečné testování dvoustupňových interceptorů, které mají být v budoucnu umístěny v Polsku.

Kongresmanka Tauscher je jedním z hlavních partnerů uvnitř Demokratické strany v otázce protiraketové obrany. Jako předsedkyně Podvýboru pro strategické síly Obranného výboru Sněmovny reprezentantů vždy podporovala systém protiraketové obrany za dodržení dvou zásadních podmínek – začlenění systému do plánované protiraketové obrany NATO a technické připravenosti systému podložené testováním.

17:45, 18.12.2008

.