Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Tomáš Pojar bude jednat s bavorskou ministryní Emilií Müller

 

Hlavními předpokládanými tématy jednání budou evropská energetická bezpečnost, spolupráce ČR a Bavorska v oblasti energetiky, otázka umístění centrály evropského družicového systému Galileo, situace po vstupu ČR do schengenského prostoru a otázky volného pohybu pracovních sil.(16:43,17.1.2008)

První náměstek ministra zahraničních věcí Tomáš Pojar bude v pátek 18. ledna jednat s bavorskou ministryní pro hospodářství, infrastrukturu, dopravu a technologie Emilií Miller. Hlavními předpokládanými tématy jednání budou evropská energetická bezpečnost, spolupráce ČR a Bavorska v oblasti energetiky, otázka umístění centrály evropského družicového systému Galileo, situace po vstupu ČR do schengenského prostoru a otázky volného pohybu pracovních sil.

Vzhledem k tomu, že ministryně se během své dvoudenní návštěvy České republiky 17. - 18. ledna zároveň setkává také s předsedou vlády Mirkem Topolánkem a ministrem průmyslu a obchodu Martinem Římanem, samostatnou tiskovou konferenci či jiný mediální výstup neplánujeme.

V případě eminentního zájmu o bližší obsah jednání kontaktujte v pátek odpoledne tiskový odbor MZV.

.