Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Schwarzenberg přijal představitele humanitárních organizací

 

Ministr zahraničních věcí ČR Karel Schwarzenberg přijal 19. února 2009 v odpoledních hodinách v Černínském paláci představitele šesti významných humanitárních organizací, které se zabývají otázkami porušování lidských práv v souvislosti s trvajícím konfliktem na Blízkém východě.

Delegaci vedl Stefan August Lütgenau, programový koordinátor Bruno Kreisky Foundation for Human Rights, která sídlí ve Vídni. Dalšími hosty byli představitelé místních lidskoprávních organizací, jak izraelských, tak palestinských, kteří se společně snaží o změnu k otázkám dodržování lidských práv v konfliktní oblasti nebo koordinují aktivity z třetích zemí:

Ishai Menuchin, Public Committee Against Torture in Israel
Marc Schade-Poulsen, Euro-Mediterranean Human Rights Network
Mohammed Zeidan, Arab Association for Human Rights
Maysa Zorob, Legal Research and Advocacy Team a EU-Advocacy Officer v Al-Haq a Ramalláhu
Natalie Stanus, Euromediterranean Human Rights Network
Dáša van der Horst, Amnesty International ČR

Schůzka se stala příležitostí k otevřené a upřímné diskuzi o závažné problematice dodržování lidských práv na Palestinských územích a v Izraeli, v jejímž průběhu nevládní organizace vyzvaly české předsednictví, aby EU věnovala porušování lidských práv zvýšenou pozornost. Ministr Schwarzenberg představitele organizací ujistil, že ČR i on osobně vítají autentické informace, návrhy a připomínky nevládních organizací, které jsou nezřídka podkladem pro diplomatická a politická jednání.

 

.