Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Kohout na pracovní návštěvě Rakouska

 

Předseda rady ministrů zahraničních věcí EU, místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí České republiky Jan Kohout byl v pátek, 5. června 2009, na pracovní návštěvě Rakouské republiky. Cesta se uskutečnila v rámci konzultačních a přípravných jednání před zasedáním Evropské rady.

Jan Kohout, Michael SpindeleggerBěhem své návštěvy se setkal s ministrem zahraničních věcí Rakouska Michaelem Spindeleggerem. Hlavními tématy setkání byly energetická bezpečnost, Lisabonská smlouva, evropská politika sousedství, vztahy EU – Rusko, rozšíření EU, Západní Balkán.

V rámci své zahraniční cesty se již setkal ve Francii s francouzským ministrem zahraničí a pro evropské záležitosti Bernardem Kouchnerem, s francouzským státním tajemníkem pro evropské záležitosti Brunem Le Maire a s ředitelem francouzské národní kosmické agentury Yannickem d´Escathou.

V Lucembursku jednal  s lucemburským předsedou vlády Jean-Claudem Junckerem, s lucemburským místopředsedou vlády a ministrem zahraničí a přistěhovalectví Jeanem Asselbornem.

V Belgii se setkal s ministrem zahraničních věcí Karlem De Guchtem.

V rámci všech jednání byly rovněž diskutovány bilaterální otázky.

.