Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Karel Schwarzenberg navštívil Ukrajinu

 

První místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg se během své oficiální návštěvy Ukrajiny 29. listopadu setkal se svým protějškem Konstantynem Hryščenkem.

Na jednání navázaly rozhovory s premiérem Mykolou Azarovem a prezidentem Viktorem Janukovyčem. V ukrajinském parlamentu (Nejvyšší rada Ukrajiny) proběhlo setkání s předsedou rady Volodymyrem Lytvynem a přijetí u předsedy evropského výboru parlamentu Borise Tarasjuka.

Během dne položil český ministr květiny u památníku obětem hladomoru z let 1932 – 1933. Ve večerních hodinách se ministr Schwarzenberg setkal v budově velvyslanectví Slovenské republiky se stipendisty a realizátory grantů Mezinárodního Visegrádského Fondu u příležitosti 10. výročí jeho založení a 5. výročí jeho působení v Ukrajině.

V úterý 30. listopadu první místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí navštívil v rámci oficiální návštěvy Ukrajiny Krymskou autonomní republiku.

Ministr Schwarzenberg dále jednal s místopředsedou  krymské vlády Pavlem Burlakovem a rovněž se zástupci tatarské menšiny. V Bachčysaraji se sešel s poslancem ukrajinského parlamentu Mustafou Džemilovem.

.