Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr zahraničí Velké Británie William Hague
Foto: Robert Janás (MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Schwarzenberg přijal britského ministra zahraničí

 

První místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg přijal v Černínském paláci dne 15. prosince 2010 ministra zahraničních věcí Velké Británie Williama Hague

Ministr Karel Schwarzenberg a ministr zahraničí Velké Británie William Hague

Ministr Karel Schwarzenberg a ministr zahraničí Velké Británie William Hague

Jednání ministrů předcházely v dopoledních hodinách konzultace 1. náměstka ministra zahraničních věcí Jiřího Schneidera s ministrem pro Evropu Davidem Lidingtonem, kteří hovořili zejména o evropských záležitostech, bezpečnostní politice a situaci na Západním Balkáně. Karel Schwarzenberg a William Hague oznámili ustavení posíleného politického dialogu mezi Českou republikou a Velkou Británii. Dialog bude probíhat na politické i expertní úrovni a zaměří se na celou řadou společných prioritních témat, včetně otázek EU, východní Evropy, západního Balkánu, Turecka, transatlantického dialogu, Blízkého východu, podpory lidských práv a energetické bezpečnosti. Oba ministři se shodli, že posílený politický dialog povede k prohloubení vzájemné koordinace na mezinárodní scéně, zvláště v EU a NATO.

Ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg rovněž ocenil klíčovou britskou podporu české kandidatuře na sídlo GSA.

Během jednání si oba ministři dále vyměnili názory na nedávný summit NATO v Lisabonu a na Evropskou sousedskou politiku. Jednalo se rovněž o vztazích s Ruskem a Moldavskem a tématech nadcházející Evropské rady.

přílohy

Záznam tiskové konference ministra Schwarzenberga a... 3 MB mp3 (zvukový záznam) 15.12.2010

.