Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České divadlo, hudba a tanec se poprvé představí na veletrhu v New Yorku

 

Ve dnech 7. – 11. ledna 2011 proběhne v New Yorku nejvýznamnější veletrh performing arts v USA, APAP (pořádající organizací je Association of Performing Arts Presenters). Z iniciativy Českých center se letos poprvé na samostatném českém stánku představí i řada českých uměleckých projektů s ambicí proniknout do programů zahraničních kulturních scén a festivalů.

Newyorský veletrh divadla, tance a hudby se stal za 52 let své existence jedním z nejvýznamnějších bodů na světové mapě kulturního průmyslu. Setkává se na něm přibližně 4000 účastníků z řad pořadatelů kulturních vystoupení a uměleckých agentur, které tato vystoupení nabízejí. V letošním roce přivítá 350 veletržních stánků účastníky ze všech států USA a z přibližně 30 zemí celého světa.

 „Dlouhodobým cílem účasti na veletrzích, jako je APAP, je začleňování českého umění do programů zahraničních scén a získání kontaktů pro prezentaci světových umělců publiku v Česku,“ říká Vilma Anýžová, programová náměstkyně Českých center. „Přední pořadatelé z celého světa jsou zvyklí si každoročně v New Yorku vyhlížet projekty na několik sezón dopředu.“

Český stánek je připraven v úzké spolupráci s Institutem umění – Divadelním ústavem. Odborníci této příspěvkové organizace ministerstva kultury budou na veletrhu propagovat současné divadelní, taneční a hudební produkce, představí i blížící se Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru. Za české pořadatele se na APAP vypraví festivaly Struny podzimu a Colours of Ostrava. Zjišťovat možnosti zahraničních hostování budou např. zástupci České filharmonie, královéhradeckého divadla Drak, plzeňského divadla Alfa, agentury C.E.M.A., P&J Music, Duncan Center, Jedefrau.org a další. Manažeři festivalu Tanec Praha, Ostravského centra nové hudby a Divadla Archa budou projekty nabízet i vyhledávat. Společnost High Lite Touring nabídne své služby při technickém zajišťování akcí u nás i v Evropě.

Premiérová účast na veletrhu APAP je realizována ve spolupráci s Ministerstvem kultury ČR.

Další informace o veletrhu: www.apapnyc.org

Kontakt pro další informace:
Tiskové oddělení Českých center
Jiří Rosenkranz
T: 234 668 253
E: rosenkranz@czech.cz

.