Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prodej diplomatické čtvrti v pražské Troji

 

Ministerstvo zahraničních věcí ČR resp. jeho příspěvková organizace Diplomatický servis vyhlásili výběrové řízení o nejvýhodnější nabídku pro odprodej nemovitostí tzv. Diplomatické čtvrti v pražské Troji.

Text výběrového řízení byl dne 25. května 2011 zveřejněn na Centrální adrese České pošty, webových stránkách realitního serveru Sreality, webových stránkách Diplomatického servisu. Na nabízených nemovitostech byly současně vyvěšeny dva bannery s nabídkou prodeje.

V průběhu výběrového řízení požádalo a také zakoupilo Informační memorandum (podrobnou dokumentaci) 15 firem. 9 firem následně absolvovalo fyzickou prohlídku nabízených nemovitostí.

Středa 13. července 2011 byla posledním dnem pro podání nabídek. Hlavním kriteriem pro výběr vítěze byla nabídnutá cena, která nesměla být nižší než minimální částka stanovená výběrovým řízením ve výši 395.000.000,- Kč. O tzv. minimální částce bylo rozhodnuto v souladu se znaleckými posudky, které byly předloženy dvěma nezávislými znaleckými subjekty.

Do ukončení termínu k podání nabídek, tj. do 15.00 hodin dne 13.7.2011 byla předložena jedna nabídka. Tento právnický subjekt splnil, dle hodnotící komise, veškeré podmínky výběrového řízení. Vítěz výběrového řízení bude vyzván k uzavření kupní smlouvy.

Kupní smlouva společně s dalšími povinnými doklady bude po jejím podpisu zaslána Ministerstvu financí, k jejímu schválení a udělení schvalovací doložky. Bez ní je smlouva neplatná a příslušný katastrální úřad by neprovedl změnu vlastnických práv.

.