Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Konkrétní podpora ČR zemím jihovýchodní Evropy na cestě do EU: seminář o reformách trestní justice

 

Ministerstvo zahraničních věcí ČR iniciovalo seminář zabývající se oblastí soudnictví, která je klíčová pro všechny kandidátské a potenciální kandidátské země pro vstup do EU.

Ministerstvo spravedlnosti s finanční podporou Evropské komise pak obsahově připravilo a zorganizovalo ve dnech 28. – 29. června 2011 na Justiční akademii v Kroměříži seminář Reformy trestní justice. Z Albánie, Bosny a Hercegoviny, Černé Hory, Chorvatska, Kosova, Makedonie, Srbska a Turecka se zúčastnilo 44 odborníků.

Účastníci z řad soudců, státních zástupců, představitelů justičních vzdělávacích institucí a ministerstev spravedlnosti měli možnost v průběhu semináře vyslechnout prezentace především českých, ale i zahraničních odborníků k tématům reformy trestní justice, integrace české justice do Evropské unie, mezinárodní justiční spolupráce v trestních věcech a justičního vzdělávání. Zároveň navštívili v Brně sídlící Nejvyšší státní zastupitelství, Nejvyšší soud a Kancelář veřejného ochránce práv. Vzhledem k přínosu akce se uvažuje o opakování podobného semináře příští rok.

.