Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika znovu otevírá konzulární úsek Generálního konzulátu v Doněcku

 

Na základě rozhodnutí Ministerstva zahraničních věcí České republiky bude od 25. 7. 2011 znovu otevřen konzulární úsek Generálního konzulátu České republiky v Doněcku, k jehož dočasnému uzavření přistoupilo Ministerstvo zahraničních věcí ČR od 1. 7. 2011. Ministerstvo k uvedenému datu ruší administrativně-technická opatření ohlášená 30. 6. 2011.

K dnešnímu dni ukrajinská strana odstranila administrativní překážky, které bránily ve výkonu práce GK Doněck a ostatních misí. MZV může obnovit standardní poskytování vízové agendy na Ukrajině.

S platností od 25. 7. 2011 proto obyvatelé doněcké, charkovské, luhanské, dněpropetrovské, záporožské a chersonské oblasti, Sevastopolu a Autonomní republiky Krym:
1) znovu podávají žádosti o krátkodobá schengenská víza osobně na generálním konzulátu ČR v Doněcku;
2) se mohou objednávat v systému Visapoint k podání žádosti o dlouhodobé vízum/pobyt na GK Doněck, kde žádosti budou zpracovány;
3) kteří podali žádosti o krátkodobá schengenská i dlouhodobá česká víza po 1. 7. na konzulárním oddělení zastupitelského úřadu ČR v Kyjevě, obdrží víza tamtéž.
4) Cestovní kanceláře akreditované na GK Doněck mohou podávat od 25. 7. žádosti pro své klienty na GK Doněck.
Ministerstvo zahraničních věcí ČR věří, že administrativní průtahy, které vedly k dočasnému uzavření vízového úseku, se nebudou opakovat a všechny české zastupitelské úřady na Ukrajině budou moci vykonávat konzulární a vízové činnosti v plné míře.

.