Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Karel Schwarzenberg na 19. ekonomickém a enviromentálním fóru OBSE
Foto: Robert Janás (MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zasedání OBSE v Praze se zaměřilo na trvale udržitelnou energii a dopravu

 

Závěrečné zasedání 19. Ekonomického a environmentálního fóra OBSE, které začalo v Praze ve středu 14. září 2011, se zaměřilo na podporu společných aktivit a spolupráce v oblasti rozvoje trvale udržitelné energie a dopravy v zemích OBSE.

Karel Schwarzenberg, Egidijus Meilunas, Goran SvilanovicV průběhu  třídenního zasedání více než 300 politiků a expertů bilancovalo implementaci závazků v oblastech životního prostředí a ekonomiky v 56 členských zemích OBSE a diskutovat o přínosu OBSE k podpoře trvale udržitelné energie a dopravy. Zvláštní zasedání se věnovalo regionální a sub-regionální spolupráci v této oblasti.

Na zahajovacím plenárním zasedání vystoupili první místopředseda vlády ČR a ministr zahraničních věcí ČR Karel Schwarzenberg,  náměstek ministra zahraničních věcí Litvy  Egidijus Meilunas, generální tajemník OBSE Lamberto Zannier a Goran  Svilanovic, koordinátor OBSE pro ekonomické a environmentální aktivity. Klíčový projev měl Ján Kubiš, náměstek generálního tajemníka OSN a výkonný tajemník Evropské hospodářské komise OSN.

Pražské zasedání navázalo na dvě přípravná  zasedání, která se konala v únoru 2011 ve Vídni a v dubnu 2011 v Druskiniknai v Litvě.

Pro více informací, včetně programu fóra, navštivte webovou stránku fóra: http://www.osce.org/event/19th_eef_2011

Další informace jsou k dispozici na http://www.osce.org/eea/82381.

.