Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Zahájení 14. ročníku Diplomatické akademie
Foto: Robert Janás (MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Nový ročník juniorní diplomatické přípravy

 

Ministerstvo zahraničních věcí 3. října 2011 za přítomnosti ministra Karla Schwarzenberga slavnostně zahájilo nový ročník juniorní diplomatické přípravy.

Roční studium představuje jeden semestr teoretické přípravy a jeden semestr praktické činnosti. Letos nastupuje 10 studentů, kteří absolvují teoretickou část ve formě přednášek, seminářů a studijních pobytů v zahraničí. Od dubna 2012 projdou juniorní diplomaté tříměsíční praxí na jednotlivých odborech Ministerstva zahraničí a tříměsíčním vysláním na vybraný zastupitelský úřad České republiky. Organizací studia je pověřena Diplomatická akademie, která je součástí Ministerstva zahraničních věcí, a kterou vede ředitelka JUDr. Věra Jeřábková, CSc.

O studium na Diplomatické akademii je tradičně velký zájem a je obvyklé, že přijatých studentů je méně než jedna desetina z přihlášených zájemců. K takto vysokému zájmu přispívá i skutečnost, že program akademie je každoročně přizpůsobován aktuálním požadavkům,  a že přednášející patří ke špičkovým lektorům z tuzemska a ze zahraničí. Úspěšné absolvování Diplomatické akademie je standardní branou pro zahájení diplomatické kariéry na Ministerstvu zahraničních věcí.

Karel Schwarzenberg a studenti Diplomatické akademie 

.