Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg zahájil návštěvu Japonska

 

Po příletu do Tokia se 1. místopředeseda vlády a ministr zahraničních věcí ČR Karel Schwarzenberg setkal s 1. náměstkem ministra pro rekonstrukci a zvládání katastrof Hitoshim Gotou. Ministr Schwarzenberg vystoupil také v prestižním think-tanku JIIA (Japan Institute for International Affairs) s přednáškou nazvanou Asia and Japan in Foreign Policy of the Czech Republic; Visegrad Group and Eastern Partnership.

Hlavní část programu se uskuteční zítra, kdy ministr jedná se svým japonským protějškem, představiteli parlamentu a vlády a účastní se přijetí u korunního prince Naruhita.

Návštěva se uskutečňuje na pozvání japonské vlády s cílem obnovit vztahy na vysoké úrovni. Účelem návštěvy je rozvoj a posílení bilaterálních vztahů a výměna názorů na aktuální regionální a globální otázky a rozvoj ekonomických vztahů. Ministra proto doprovází šestnáctičlenná podnikatelská delegace. České firmy a instituce působí v oblasti vyspělých technologií, IT technologií a vědy a techniky.

Ministr zahraničí chce svou návštěvou rovněž vyjádřit podporu České republiky Japonsku po březnové přírodní katastrofě a navštíví postižené oblasti včetně města Fukušima, kde bude jednat s viceguvernérem prefektury.

Vít Kolář, ředitel Tiskového odboru MZV

galerie

MINISTR20111006_JAPONSKO

.