Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Humanitární pomoc pro Zimbabwe - nemocnice Maboleni
Foto: MZV ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Humanitární pomoc ČR pro Zimbabwe

 

První místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg schválil poskytnutí humanitární pomoci ve výši 3 mil. Kč ve prospěch Zimbabwe. Z této částky bude hrazen projekt ve venkovských oblastech provincie Gweru, který realizuje organizace Lékaři bez hranic.

Česká pomoc je zaměřena na poskytování základní zdravotní a nutriční péče nejzranitelnějším skupinám obyvatel - dětem, matkám, lidem infikovaným HIV/AIDS, příslušníkům etnických menšin. Důležitou složkou projektu je také budování místních kapacit a postupné předávání funkčních zdravotnických zařízení zimbabwským úřadům.

Česká republika na humanitární problémy v Zimbabwe reaguje dlouhodobě a s Lékaři bez hranic spolupracuje pravidelně. V roce 2009 prostřednictvím této organizace ČR pomáhala čelit epidemii cholery, v roce 2010 podvýživě dětí.

Fotografie (©MZV ČR):

Nemocnice Maboleni

1.Matka s předčasně narozeným dítětem, které trpí podvýživou, při návštěvě kliniky v Maboleni v regionu Lower Gweru,kam také směřuje česká humanitární pomoc.

Farma v Gweru

2. Farma v Gweru, jejíž rekonstrukce je jedním z tzv. malých lokálních projektů financovaných z prostředků českérozvojové pomoci.

 

.