Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

THAJSKO: Povodně a záplavy v Bangkoku a okolí

 

V souvislosti s očekávaným zhoršením povodňové situace v Bangkoku v důsledku přívalu velkého množství vody z provincií na sever od hlavního města a vysokou hladinou moře v době přílivu v následujících dnech, která bude zpomalovat odtok nahromaděné vody do moře, doporučuje MZV občanům, aby zvážili své cesty do Bangkoku a pobyt v metropoli.

V následujících dnech hrozí komplikace v městské dopravě, uzavření hlavních bangkokských památek u řeky Chayo Praya, výpadky elektrického proudu a přerušení dodávek pitné vody ve vodovodních řadech.

Před cestou a během pobytu v rizikových a postižených oblastech doporučuje MZV dbát zvýšené obezřetnosti, sledovat v místních sdělovacích prostředcích aktuální varování a vývoj situace a řídit se pokyny místních orgánů. Aktuální informace naleznete rovněž na stránkách Velvyslanectví ČR v Bangkoku.

Dne 25.10.2011 v 19:00 bylo uzavřeno letiště Don Muang. Nízkonákladová letecká společnost Nok Air oznámila okamžité pozastavení letů. Orient Thai bude své lety zajišťovat z mezinárodního letiště Suvarnabhumi, které funguje bez omezení.“

.