Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Schwarzenberg na Mezinárodní konferenci k Afghánistánu

 

První místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí ČR Karel Schwarzenberg se účastní Mezinárodní konference k Afghánistánu v Bonnu.

Mottem bonnské konference k budoucí asistenci mezinárodního společenství v Afghánistánu je Od tranzice k desetiletí transformace. Před deseti lety byly právě v Bonnu položeny základy pro vytvoření právního a demokratického státu, Islámské republiky Afghánistán.

V Bonnu se nyní sešlo více než sto delegací, které řešily tři okruhy témat vztahujících se k budoucímu vývoji v Afghánistánu a zapojení mezinárodní komunity: civilní aspekty tranzice do roku 2014, zajištění politické a ekonomické stability a dlouhodobé závazky mezinárodního společenství vůči Afghánistánu po roce 2014.

Ministr Schwarzenberg na konferenci potvrdil závazky naší země, která je připravena podporovat rozvoj a výstavbu Afghánistánu i po roce 2014. Česká republika splní svůj díl odpovědnosti a bude hledat řešení, aby zajistila pokračování pomoci obyvatelům, neoslabila jejich důvěru a také nepřišla o dosud dosažené výsledky. Uvedl zároveň, že existuje řada překážek, protože tranzice bude mít značný vliv na rozvojovou činnost v oblastech, které jsou na práci provinčních rekonstrukčních týmů závislé.

přílohy

Projev ministra Schwarzenberga na Mezinárodní konferenci... 39 kB pdf (Acrobat dokument) 5.12.2011

.