Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Schwarzenberg v Bruselu

Kdy: 10.12.2012 - 11.12.2012 , Kde: Brusel, Belgie

První místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí ČR Karel Schwarzenberg se ve dnech 10. a 11. prosince 2012 v Bruselu zúčastnil zasedání Rady pro zahraniční věci a Rady pro obecné záležitosti k aktuálním unijním tématům.

Zasedání Rady pro zahraniční věci bylo zahájeno v pondělí 10. prosince pracovním obědem ministrů, na kterém se očekávala debata k Blízkovýchodnímu mírovému procesu a Rusku. Následovalo plenární zasedání Rady, na jejímž programu byl Západní Balkán, Jižní sousedství (Sýrie, Libye, Egypt) a USA. Další body agendy byly Írán a Ukrajina. Radu FAC zakončila neformální večeře ministrů na počest udělení Nobelovy cení míru pro EU, která byla týž den předána v Oslo. Večeři pořádala Vysoká představitelka pro zahraniční a bezpečnostní politiku Catherine Ashtonová.

Rada pro obecné záležitosti byla zahájena v úterý 11. prosince plenárním zasedáním Rady. Stěžejním bodem programu byla příprava zasedání nadcházející Evropské rady (13. – 14. 12. 2012). Diskuse k návrhu závěrů proběhla nejprve na plenárním zasedání, tématu se věnoval též pracovní oběd ministrů a státních tajemníků. Rada dále projednala statut Soudního dvora EU, Evropský semestr – roční analýzu růstu, rozšíření EU a 18měsíční program předsednictví Irska, Litvy a Řecka.

.