Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek Tomáš Dub přijal Gina Alzettu.jpg
Foto: Antonín Nádvorník
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Dub přijal výkonného ředitele Světové banky

Kdy: 17.12.2012 , Kde: Praha, Černínský palác

Náměstek ministra zahraničních věcí Tomáš Dub přijal dne 17. prosince 2012 v Černínském paláci pana Gina Alzettu, nového výkonného ředitele konstituence, v níž působí i Česká republika v rámci Světové banky. Projednal s ním další rozvoj spolupráce mezi Českou republikou a Světovou bankou.

Nový výkonný ředitel Světové banky zastupuje v Radě výkonných ředitelů Světové banky konstituenci, jejímiž členy jsou Česká republika, Belgie, Lucembursko, Rakousko, Maďarsko, Slovenská republika, Slovinsko, Turecko, Bělorusko a Kosovo.

V souvislosti s nástupem G. Alzetty do funkce proběhla výměna názorů na další směřování Světové banky, které inicioval nový prezident Světové banky Jim Yong Kim. Výkonný ředitel naší konstituence stručně  seznámil českou stranu s připravovanou strategií Světové banky, která by měla i nadále zajistit naplňování hlavního cíle této mezinárodní finanční instituce, a to boj proti světové chudobě. Vzhledem k omezeným finančním prostředkům Světové banky je třeba zefektivnit evaluační, rozhodovací a kontrolní mechanismy v rámci této instituce.

Náměstek Dub uvítal nové směřování Světové banky vedoucí k vyšší efektivnosti vynakládání finančních prostředků, a to i z toho důvodu, že Česká republika se stala po graduaci z operací Světové banky v následujícím období čistým donorem do této finanční instituce v rámci své zahraniční rozvojové spolupráce.

.