Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Generální sekretář Vladimír Zavázal a personální ředitel Evropské služby vnější akce (ESVA) Bjorn Larsson
Foto: Robert Janás (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Generální sekretář jednal se zástupcem Evropské služby vnější akce

 

Generální sekretář Vladimír Zavázal a další členové vedení ministerstva zahraničních věcí jednali dne 11. prosince v Černínském paláci s personálním ředitelem Evropské služby vnější akce (ESVA) Bjornem Larssonem. Cílem a zájmem české zahraniční služby je posílit zastoupení českých diplomatů v Evropské službě vnější akce.

Mezi hlavní témata patřily aktuální kandidatury českých diplomatů, způsob hodnocení přihlášek z členských států a možnosti zlepšení úspěšnosti českých kandidátů při výběrových řízeních. Česká republika je v Evropské službě vnější akce zastoupena vzhledem ke své velikosti dobře, a to zejména na diplomatických misích Evropské unii v zahraničí. Zájmem české diplomacie je proto je rozšířit zastoupení českých diplomatů v bruselském ústředí.

Ředitel Bjorn Larsson vede personální sekci v aparátu Vysoké představitelky Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Catherine Ashtonové od počátku roku 2013. Ze své pozice je mimo jiné zodpovědný za výběr zástupců členských států do Evropské služby vnější akce. ČR byla třetí členskou zemí EU, kterou ve funkci personálního ředitele Evropské služby vnější akce pracovně navštívil.

.