Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek Jiří Schneider a náměstek ministra zahraničí Rakouska Michael Linhart
Foto: Martina Tauberová (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Schneider ve Vídni

 

Ve dnech 13. -14. ledna 2014 se ve Vídni uskutečnily konzultace 1. náměstka ministra zahraničí ČR Jiřího Schneidera s jeho rakouským protějškem Michaelem Linhartem, Generálním sekretářem Spolkového ministerstva pro evropské a mezinárodní záležitosti.

Konzultace byly první příležitostí k jednání s představiteli nového nejvyššího vedení MZV Rakouska, kteří se ujali funkcí v období po volbách 29. září 2013. Náměstek Schneider byl prvním zahraničním hostem, kterého generální sekretář Linhart ve Vídni přijal od nástupu do funkce v prosinci loňského roku. Náměstek Schneider se rovněž setkal s novým šéfem Sekce strategie a plánování Alexanderem Schallenbergem.

Konzultace potvrdily zájem ČR i Rakouska na rozvoji bilaterálních vztahů a posílení spolupráce ve všech oblastech. Rakouská strana vyjádřila připravenost k navázání mezivládních kontaktů po jmenování nové vlády ČR a k uskutečnění brzkého setkání ministrů zahraničních věcí. Současně byl vyjádřen zájem o posílení spolupráce mezi kraji a spolkovými zeměmi v česko-rakouském pomezí při řešení regionálních témat.

Rozhovory se dotkly také aktuální agendy EU a situace ve Východní Evropě.

.