Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Akademická rada Diplomatické akademie MZV
Foto: ©MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstci Drulák a Tlapa na zasedání Akademické rady Diplomatické akademie MZV

 

První náměstek ministra zahraničních věcí Petr Drulák a náměstek ministra Martin Tlapa se 1. prosince 2014 v Černínském paláci zúčastnili zasedání Akademické rady Diplomatické akademie MZV. Akademická rada diskutovala především koncepci přípravy českých diplomatů a možnosti zavádění nových forem do vzdělávání MZV.

Během jednání Akademické rady bylo zmíněno, že diplomacie malých států se ve světě stále věnují přípravě diplomatů se všeobecnými znalostmi, výchovu specialistů na určitou oblast (například EU) si mohou dovolit pouze státy s početnou diplomatickou službou. Důraz byl během diskuse kladen také na nezbytnost přípravy v praktických dovednostech, například mediální praxi a zvládání krizových situací. Dalším z námětů byla i možnost on-line vzdělávání.

Akademická rada je poradním orgánem Diplomatické akademie MZV ve věcech koncepčních, jejími členy jsou významné osobnosti akademické sféry z České republiky i ze zahraničí.  V radě zasedá první náměstek ministra zahraničních věcí Petr Drulák a náměstek ministra Martin Tlapa.

galerie

Zasedání Akademické rady Diplomatické akademie MZV

.