Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

První náměstek Petr Drulák v OSN v New Yorku
Foto: ©MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Drulák v New Yorku o zastoupení žen v politice

 

První náměstek ministra zahraničních věcí Petr Drulák se v pondělí 8. prosince 2014 zúčastnil na půdě OSN v New Yorku panelové diskuse na téma Politická participace žen – proč by se měli muži obtěžovat?

Cílem panelu, který uspořádala Stálá mise ČR při OSN ve spolupráci se Stálou misí Afghánistánu, Úřadem Vysokého komisaře OSN pro lidská práva OHCHR a agenturou OSN pro posílení postavení žen UN WOMEN, bylo diskutovat toto téma z ne zcela tradiční perspektivy výhradně mužských řečníků.

Panelisté se shodovali v tom, že vyrovnané zastoupení žen a mužů ve veřejném životě je otázkou spravedlnosti, lidských práv a efektivního fungování státu. Na různých příkladech z praxe ukázali, že pro dosažení vyváženosti je třeba použít kvóty jako dočasná podpůrná opatření.

Náměstek Drulák ve svém příspěvku vyzval ke spolupráci a vzájemné výměně zkušeností, která může být nápomocná všem zúčastněným. Také zdůraznil, že ČR chce podporovat účast žen ve veřejných záležitostech. Strategickým cílem by měla být změna pravidel a zvyklostí, které ženám brání v plnohodnotné účasti na veřejném životě.

První náměstek Petr Drulák v OSN v New Yorku

První náměstek Petr Drulák v OSN v New Yorku

.