Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek
Foto: Tiskový odbor (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Zaorálek vystoupí na Českém rozvojovém dni

Kdy: 17.09.2015 13:30 - 14:30 , Kde: Praha, Kampa

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek vystoupí ve čtvrtek 17. září 2015 na Kampě v rámci Českého rozvojového dne. Zdarma přístupný festival nabídne informace o zahraniční rozvojové spolupráci a bohatý kulturní program.

Ministerstvo zahraničních věcí ČR s Českou rozvojovou agenturou (ČRA) ve spolupráci a dalšími partnery pořádá festival pod širým nebem Český rozvojový den. Akce představí zahraniční rozvojovou spolupráci široké veřejnosti. Pro návštěvníky je připraven doprovodný program včetně interaktivních a naučných aktivit pro rodiny s dětmi, v rámci programu vystoupí řada hudebních uskupení.

Prostřednictvím informačních stánků se bude na akci prezentovat 10 zemí, v nichž ČR realizuje rozvojovou spolupráci. Jde o Afghánistán, Bosnu a Hercegovinu, Etiopii, Gruzii, Kambodžu, Kosovo, Moldavsko, Mongolsko, Srbsko a Zambii. Kromě kultury, produktů či národní kuchyně se na stáncích představí nestátní neziskové organizace, soukromé firmy a státní instituce, které v daných zemích realizují rozvojové projekty.

Nad akcí převzal záštitu předseda vlády ČR pan Bohuslav Sobotka. V rámci doprovodného programu zástupci MZV a ČRA předají ocenění pro vítěze dětské výtvarné a fotografické soutěže.

Festival Český rozvojový den je součástí série kulturně-informačních akcí o globálním rozvoji, které se pod hlavičkou Českého rozvojového týdne uskuteční od 14. do 20. září v Praze a dalších městech ČR.

Podrobné informace k akci lze nalézt na webu i facebooku.

 

Informace pro média:

Fototermín: čtvrtek 17. září ve 13.30 hodin, Kampa

Kontakt pro média: Tomáš Kára, tomas_kara@mzv.cz, 731 638 827

 

Český rozvojový den

Český rozvojový den

.