Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Lubomír Zaorálek
Foto: Michal Dudáš (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Zaorálek představí Prague European Summit

Kdy: 22.09.2015 10:30 - 11:30 , Kde: Praha, Černínský palác

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek a zástupci Zastoupení Evropské komise v ČR a tří pořádajících českých think-tanků 22. září 2015 představí Prague European Summit, platformu k pravidelné strategické debatě na nejvyšší úrovni o směřování Evropské unie.

Summit se bude konat ve dnech 12-13. listopadu v Praze. Hlavním hostem pilotního ročníku bude první místopředseda Evropské komise Frans Timmermans a řada dalších hostů na nejvyšší politické úrovni.

Summit se bude zabývat hledáním rovnováhy mezi unijními institucemi i řadou vnějších výzev - migrační krizí, situací na Ukrajině a bojem proti tzv. Islámskému státu. Tématem bude i rozšiřování Evropské unie o země Západního Balkánu.

Projekt je zajišťován konsorciem tří předních českých think-tanků a jeho institucionálními partnery jsou Ministerstvo zahraničních věcí a Zastoupení Evropské komise v ČR. Záštitu nad summitem udělili ministr zahraničních věcí a Evropská komise.

 

Informace pro média:

Tisková konference:

Černínský palác, 22. září 2015 v 10:30 hod.

Příchod médií na recepci Černínského paláce do 10:15 hod.

Účast možná pouze po předchozí písemné žádosti o akreditaci (ve formátu jméno, redakce, pozice, telefon) zaslané do pondělí 21. září 2015 do 15:00 hod na tomas_kara@mzv.cz

Tisková konference proběhne v českém jazyce.

Vhodný oděv podmínkou.

.