Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek ministra zahraničí Jakub Kulhánek
Foto: Tiskový odbor (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Kulhánek na zasedání Rady pro zahraniční věci

Kdy: 14.12.2015 , Kde: Brusel

Náměstek ministra pro řízení sekce bezpečnostní a multilaterální Jakub Kulhánek se dne 14. prosince 2015 v Bruselu zúčastní v čele české delegace zasedání Rady pro zahraniční věci.

Na Radě ministři projednají problematiku Východního partnerství a budou se věnovat zejména zhodnocení politického vývoje a naplňování závěrů květnového summitu Východního partnerství v Rize. Rada se dále zaměří na boj proti terorismu a projedná aktuální bezpečnostní a politický vývoj v Libyi a v Iráku, včetně podpory vládě iráckého premiéra Hajdara Abadího a roli regionálních partnerů EU v Zálivu. Diskuse s tureckým ministrem zahraničních věcí Mevlütem Çavuşoğluem se bude věnovat vztahům EU a Turecka, mimo jiné také ve světle nedávného summitu EU-Turecko v Bruselu.

Po skočení zasedání Rady bude náměstek Kulhánek reprezentovat ČR na mezivládních konferencích členských států EU s představiteli Srbska a Turecka, kde dojde k otevření prvních dvou kapitol přístupového procesu v případě Srbska a první kapitoly po více než dvou letech v případě Turecka.

.