Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Politický tajemník Petr Drulák přijal stipendisty novinářských programů
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Politický tajemník Petr Drulák přijal stipendisty novinářských programů

 

Politický tajemník MZV Petr Drulák přijal 14. prosince 2015 v Černínském paláci mladé novináře z Arménie, Ázerbájdžánu, Běloruska, Ukrajiny, Bosny a Herzegoviny a Srbska, kteří byli vybráni k účasti v programu novinářských stipendií Václav Havel Journalism Fellowship a Jiří Dienstbier Journalism Fellowship. Novináři v současné době působí v jazykových redakcích Rádia Svobodná Evropa/Rádia Svoboda v Praze.

Diskuze se zaměřila na otázku nezávislosti a profesionality médií a aktuální zahraničně-politická témata v daných zemích. Politický tajemník zdůraznil nenahraditelný přínos médií k ochraně demokracie a lidských práv obecně i konkrétní podporu zemím Východního partnerství a západního Balkánu ze strany českého MZV.  

Program Václav Havel Journalism Fellowship, který vznikl v roce 2011 na základě společné iniciativy MZV a RFE/RL, je zaměřen na podporu perspektivních novinářů ze zemí Východního partnerství a Ruska. Program Jiří Dienstbier Journalism Fellowship probíhá ve spolupráci MZV s RFE/RL druhým rokem a podporuje novináře ze zemí západního Balkánu.

Více informací o programech:  

http://www.rferl.org/havel_journalism_fellowship.html

http://www.rferl.org/info/jiri-dienstbier-journalism-fellowship/4209.html

.